Ayvalık Yöresel Ürünler Online Satış Platformu'na Hoşgeldiniz...

Ayvalık Yöresel Süt Reçeli 450gr

  • 35.00 ₺
  • Vergiler Hariç: 35.00 ₺

Süt reçeli, sütten yapılan ve daha çok kahvaltılarda tüketilen Güney Amerika tatlısıdır. Yalnızca süt, şeker ve karbonatla yapılan bir tatlı olmasından dolayı hafif sayılabilecek ilginç bir yiyecektir. Kek, kurabiye, dondurma gibi tatlı yapımında kullanabilir, kahvaltılarda reçel ve tatlı yerine tüketilebilir.Süt reçelinin ekstra faydalı bir özelliği yoktur fakat sütten yapılması, herhangi bir kat..

Süt reçeli, sütten yapılan ve daha çok kahvaltılarda tüketilen Güney Amerika tatlısıdır. Yalnızca süt, şeker ve karbonatla yapılan bir tatlı olmasından dolayı hafif sayılabilecek ilginç bir yiyecektir. Kek, kurabiye, dondurma gibi tatlı yapımında kullanabilir, kahvaltılarda reçel ve tatlı yerine tüketilebilir.


Süt reçelinin ekstra faydalı bir özelliği yoktur fakat sütten yapılması, herhangi bir katkı maddesi içermemesi ve nispeten daha hafif bir tatlı olması dolayısıyla tatlı tüketiminde farklı bir alternatif olarak tercih edilebilir.


Yoğun şeker içeriğinden dolayı tüketim miktarına dikkat edilmelidir. Süt tatlısı olan bu farklı lezzet, bolca süt içeren bir tatlı olması nedeniyle tatlı tüketirken sütün faydalı özelliklerinden yararlanmamızı sağlayabilir. Çünkü süt ve süt ürünleri her yaşta tüketilmesi gereken, kalsiyum bakımından çok zengin besinlerdendir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu
Şahmeran
Yediler
Yeni Doğuş
41 Burda
Armoni Park Avm
Ayvalık Belediyesi
Cumalıkızık Belediyesi
Fark Fuarcılık
Gebze Center
İnegöl Avm
Kayseri Park Avm
Symbol Avm
Zafer Plaza Avm
Tekira
Via Port Marina
Via Port Tuzla